CALLIOPE احمدی نژاد وزیر احمدی نژاد خبر

CALLIOPE: احمدی نژاد وزیر احمدی نژاد خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار پزشکی چربی‌سوزی یکی ازداروهای درمان سرطان

مطالعات تازه نشان می دهد یکی از داروهای درمان سرطان سینه و دیابت قادر به سوزاندن چربی است. 

چربی‌سوزی یکی ازداروهای درمان سرطان

سوزاندن چربی یکی ازداروهای درمان سرطان

عبارات مهم : دیابت

مطالعات تازه نشان می دهد یکی از داروهای درمان سرطان سینه و دیابت قادر به سوزاندن چربی هست.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، این مطالعات نشان می دهد یک دوز از داروی Trodusquemine می تواند اثرات مضر تصلب شرایین (آترواسکلروز) را به طور کامل معکوس کند. آترواسکلروز حالتی است که چربی و پلاک های کلسترول در دیواره های شریانی رسوب می کند و بر اثر مرور وقت رگ ها خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری خود را از دست می دهند.

چربی‌سوزی یکی ازداروهای درمان سرطان

احتمال حمله قلبی و سکته مغزی بر اثر تصلب شرایین بسیار زیاد هست. عوض کردن شیوه زندگی مهمترین روش جهت درمان تصلب شرایین است ولی محققان همواره به دنبال روش هایی جهت کم کردن التهاب هستند. یک روش مشمول بر ترکیبات گیاه آووکادو و یک حامل زیست تخریب پذیر نانو جهت دارورسانی به مناطق ملتهب است.

مطالعات محققان دانشگاه آبریند در انگلیس نشان می دهد داروی Trodusquemine که در حال حاضر جهت درمان سرطان سینه و دیابت مورد استفاده قرار می گیرد، قادر به سوزاندن چربی و درمان تصلب شرایین هست. محققان در این آزمایش این دارو را به موش های آزمایشگاهی تزریق کردند و دریافتند نه تنها پلاک چربی داخل شریان ها کم کردن یافته، بلکه یک دوز دارو به اندازه دوزهایی که به طور منظم در طی یک مدت معین تزریق شوند، موثر است.

ادامه آزمایش ها نشان می دهد این دارو آنزیم PTP1B را مسدود می کند. این آنزیم در افراد چاق، افراد مبتلا به دیابت و افرادی که هرگونه التهاب دارند زیاد هست. در ادامه محققان در یافتند این دارو یک پروتئین دیگر به نام AMPK را جنبش می کند. این پروتئین تمرین های بدنی را شبیه سازی می کند و التهاب مزمن را به طور فعال کم کردن می دهد.

مطالعات تازه نشان می دهد یکی از داروهای درمان سرطان سینه و دیابت قادر به سوزاندن چربی است. 

نتایج اولیه این مطالعه اثرات چشمگیری داشته است و نیازمند آزمایش های بالینی زیاد است.

نتیجه این مطالعه در نشریه Clinical Science انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: دیابت | آزمایش | محققان | مطالعات | پروتئین | آزمایشگاه | درمان سرطان | سوزاندن چربی | درمان سرطان سینه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz