CALLIOPE احمدی نژاد وزیر احمدی نژاد خبر

CALLIOPE: احمدی نژاد وزیر احمدی نژاد خبر سیاسی

گت بلاگز بیشتر بدانیم نکاتی جهت خرید گوشی موبایل

از آنجایی که شرکت های بزرگ مانند سامسونگ و ال جی گوشی های متفاوت و با شرایط مشابه تولید می کنند باید در وقت خرید به نکات مهمی توجه کنید.

نکاتی جهت خرید گوشی موبایل

از آنجایی که شرکت های بزرگ مانند سامسونگ و ال جی گوشی های متفاوت و با شرایط مشابه تولید می کنند باید در وقت خرید به نکات مهمی توجه کنید.

فوت و فن گوشی خریدن را یاد بگیرید

از هنگامی که شرکت های بزرگ مثل سامسونگ و ال جی جهت مناطق متفاوت جغرافیایی گوشی های با مشخصات سخت افزاری متفاوت تولید می کنند، درصد اشتباه در بین خریداران زیاد شده است است.

تفاوت گوشی ها زیاد مواقع در اسم و عنوان گوشی مشخص نیست و تنها در شماره مدل مشاهده می شود و بسیاری از مردم در مراجعه به فروشگاه و هنگام قیمت گرفتن گوشی با قیمت های بسیار پایین تر از حد انتظارشان مواجه می شوند و با خوشحالی گوشی خود را می خرند، در صورتی که در بطن ماجرا یک گوشی با مشخصات سخت افزاری کاملا متفاوت با نمونه مورد نظرشان خریداری کرده اند.

نکاتی جهت خرید گوشی موبایل

البته هر لحظه این تفاوت ها آنچنان چشمگیر نیست ولی اگر در خرید گوشی شاخصه خاصی مد نظرتان هست، حتما باید از عنوان مهم سری گوشی مورد نظر مطلع باشید. در این مطلب تعدادی از گوشی ها که تنها با عوض شدن یک حرف در شناسه سری، مشخصات ارزش عوض کردن می کند را معرفی کرده ایم تا هنگام خرید با این مسئله مواجه نشوید.

عبارات مهم : تفاوت قیمت – سامسونگ

گلکسی S7

پرچمدار سال 2016 سامسونگ در دو مدل متفاوت به بازار عرضه شد. مدلی با لبه های خمیده که طرفداران خاص خود را پیدا کرد و مدل راحت که لبه های خمیده نداشت و خریداران آن اعتقاد بودند که آن لبه کاربری قابل توجهی ندارد. خارج از این تفاوت اصلی، هر دو مدل با لبه خمیده و ساده، یک برادر دوقلوی دیگر نیز داشتند.

نگذارید شباهت اسمی در بازار موبایل فریب تان دهد

از آنجایی که شرکت های بزرگ مانند سامسونگ و ال جی گوشی های متفاوت و با شرایط مشابه تولید می کنند باید در وقت خرید به نکات مهمی توجه کنید.

بسیاری از خریدارانی که تخصصی در زمینه گوشی نداشتند، متوجه تفاوت این دو گوشی نمی شدند و در مواردی، مبلغی حدود 200 هزار تومان زیاد جهت مدلی که شاید خیلی به کار آنها نیاید پرداخت می کردند. تفاوت از آنجا سرچشمه می گیرد که مدل G935FD با قیمت 2 میلیون و 545 هزار تومان دارای توانایی پشتیبانی از دو سیم کارت هست، در حالی که مدل G935F با قیمت 2 میلیون و 370 هزار تومان تنها از یک سیم کارت پشتیبانی می کند. به علاوه این که درگاه سیم کارت دوم این گوشی به عنوان درگاه حافظه خارجی استفاده می شود.

ال جی G5

پرچمدار سال 2016 این شرکت کرده ای نیز در دو مدل متفاوت به بازار آمد. خارج از مدلی که به همراه آن باندل CAM PLUS عرضه می شود دو مدل SE و H860 این گوشی تفاوت های زیادی دارند. نخستین تفاوت این دو مدل در پردازنده آنهاست. مدل SE از پردازنده سطح میانگین اسنپدراگون 652 استفاده می کند و خارج از قدرت پردازش متفاوت از هشت هسته استفاده می کند در حالی که مدل دیگر از پردازنده قدرتمند اسنپدراگون 820 استفاده کرده و تعداد هسته های آن نیز چهار عدد هست. مدل ضعیف تر همچنین از رم سه گیگابایتی بهره می برد و دیگری یک رم چهار گیگابایتی در دل خود جای داده است.

این تفاوت تنها در این دو مورد خلاصه نمی شود و حتی به چیپست گرافیکی این دو نیز کشیده می شود. چیپست نیرومند 530 Adreno در مدل SE جای خود را به مدل 510 داده است و قدرت پردازش گرافیکی کمتری را در اختیار کاربر قرار می دهد. در مجموع با این تفاوت های سخت افزاری اساسی در دو گوشی، گوشی ال جی SE با قیمت یک میلیون و 575 هزار تومان و مدل H860 با قیمت یک میلیون و 729 هزار تومان در بازار به فروش می رسند.

HTC A9

این گوشی شرکت HTC در دو مدل 323 گیگ و 16 گیگ به بازار کشور عزیزمان ایران عرضه شد که در ظاهر تفاوتی غیر از میزان حافظه داخلی ندارند ولی در بطن این دو گوشی یک تفاوت هر چند کوچک ولی مهم دیده می شود. میزان رم این دو گوشی با یکدیگر تفاوت دارد به صورتی که گوشی 32 گیگابایتی با قیمت حدود یک میلیون و 300 هزار تومان از یک رم 3 گیگی بهره می برد و مدل 16 گیگابایتی با قیمتی حدود یک میلیون تومان تنها یک رم 2 گیگابایتی در خود جای داده است.

8 MATE

گوشی هوآوی 8 MATE در ایران، در دو مدل 32 و 64 گیگ عرضه شد. هر دوی این مدل ها مشخصات سخت افزاری یکسانی دارند ولی به خاطر حافظه داخلی بالاتر مدل 64 گیگ رم این دو محصول تفاوت دارد. گوشی های با حافظه داخلی بالاتر، حافظه رم بیشتری را درگیر خود می کنند. به خاطر همین امر، مدل 64 گیگی حافظه رم 4 گیگی دارد و مدل با حافظه 32 گیگ از حافظه رم 2 گیگا بهره می برد. البته در وقت استفاده، این دو گوشی تقریبا میزان حافظه آزاد رم یکسانی در اختیار شما قرار می دهند بعد زیاد دلواپس تفاوت این دو نباشید.

هوآوی مدل P9

این مدل قبلا با اسم P9 وارد بازار کشور عزیزمان ایران شده است و کمی بعد شاهد مدل P9 PLUS بودیم. مدل قبلی با صفحه نمایش 5.2 اینچی یک گوشی خوش دست بود که با مشخصات سخت افزاری چشمگیر فروش خوبی را تجربه کرد. مدل پلاس که به زودی خواهد آمد، از لحاظ ظاهری یکسان است و فقط صفحه نمایش آن کمی بزرگ تر هست. خارج از صفحه نمایش، بعضی از سخت افزارهای آن نیز مانند رم ارتقا پیدا کرده و از 3 گیگ به 4 گیگ رسیده هست. باتری گوشی نیز با 400 میلی آمپر افزایش، یکی از تفاوت های مهم این دو مدل است.

سری A سامسونگ

اعضای خانواده سری A سامسونگ هر سال پوست می اندازند. مدل سال این گوشی ها روی جعبه حک شده است و به صورت یک عدد قابل تشخیص هست. طبیعی است که با هر به روزرسانی سالانه، قدرت گوشی زیاد کردن پیدا کند. حتی یک مدل از این گوشی به فراخور منطقه جهانی، عرضه نمونه های متفاوتی دارد. به عنوان نمونه گوشی A5 این شرکت در دو مدل A510F و مدل A510FD عرضه شده است است.

این دو مدل در اصل تنها در تعداد سیم کارت تفاوت دارند که البته در باقی سری A نیز صادق است ولی گوشی های دیگری از این مدل نیز در بازار مشاهده شده است است که مخصوص اروپا تولید شده است اند. به عنوان نمونه مدلی که با عنوان A5100 آشنا می شود، پردازنده متفاوت و نیرومند تری دارد و حتی چیپست گرافیکی آن نیز تفاوت می کند. این امر نیز در مورد سری A7 و سری A3 صادق است و مدل اروپایی آنها با مشخصات سخت افزاری قدرتمندتری عرضه شده است اند.

البته در بازار، این مدل های اروپایی خیلی کمتر دیده می شوند لیکن گارانتی معتبری ندارند ولی مدل F و مدل FD با همان تفاوت دو سیم کارته بودن در بازار هستند و تفاوت قیمت آنها چیزی حدود 200 هزار تومان هست. به عنوان نمونه مدل A7 دو سیم کارته یک میلیون و 510 هزار تومان و مدل تک سیم کارته آن یک میلیون و 300 هزار تومان در بازار فروخته می شوند.

سری J سامسونگ

نکاتی جهت خرید گوشی موبایل

اولین سری J مانند سری A سامسونگ در سال 2015 عرضه شد و در آن سال با دو سری کاملا متفاوت به بازار آمد. در آن وقت افراد زیادی از امکانات دو مدل H و F سری J خبر نداشتند و ضرر بزرگی کردند. تفاوت مهم این دو مدل داشتن توانایی 4G بود که با توجه به پیشرفت شبکه ارتباطی داخل کشور عزیزمان ایران شاخصه مهمی محسوب می شود. بسیاری از فروشندگان با اعلام قیمت پایین تر، گوشی بدون 4G را به خریداران می فروختند و به خریدار نیز اطلاع نمی دادند.

امسال سامسونگ این سری را نیز در دو مدل F و H به بازار ارائه کرده است که همان تفاوتی که گفتیم را دارد؛ یعنی بحث پشتیبانی از شبکه 4G. تفاوت قیمت این مورد نیز مانند سری A بسیار چشمگیر هست. به عنوان نمونه مدل 4G گوشی J5 قیمتی حدود 700 هزار تومان دارد، در حالی که مدل بدون 4G با قیمتی حدود 450 هزار تومان در بازار فروخته می شود.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: روزنامه تماشاگران امروز

واژه های کلیدی: تفاوت قیمت | سامسونگ | استفاده | پردازنده | مشخصات | افزاری | استفاده | حافظه | بازار | ایران | میلیون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz